Wybieg dla psów to miejsce ogrodzone gdzie pies bez smyczy może swobodnie pobiegać po trawie. Wybiegi stają się bardzo popularne jest to miejsce spotkań opiekunów. Ostatnio mówi się, że wybiegi przygnębiają psy. Jednak czy to prawda?

Czy to dobry pomysł na spędzony czas w taki sposób?

Psy wolą spokojny spacer, gdzie mogą swobodnie powęszyć a na wybiegu jest zamieszanie gdzie biega dużo psów. Na wybiegu teren jest ograniczony gdzie załatwianie swoich potrzeb nie jest takie jak zawsze. Ogrom zapachów ogranicza psu swobodne spacerowanie. Pies czuje niepokój i w późniejszym czasie, gdy wybieg jest pusty to i tak pes nie chce z niego korzystać.

Wyjście z psem na wybieg nie wygląda jak zwyczajny spacer ze swoim właścicielem. Większość właścicieli jest zajęta sobą lub rozmową z innymi właścicielami psów.

Sam behawiorysta odradza spacerów na wybiegu, ponieważ burzą u psów poczucie bezpieczeństwa.

Warto wiedzieć

* częste odwiedziny psa na wybiegu podnosi poziom stresu u psa.
* Pies przy ilości tylu psów czuję się osaczony, zaczynają na siebie warczeć.

Wybieg dla psa – warto czy nie?

Na pewno każdy pies potrzebuje ruchu, tak jak i człowiek sportu. Jeśli chcesz korzystać z wybiegu dla psa to wybierz takie godziny, żeby był mniejszy ruch lub tylko zaprzyjaźnione psy. Pamiętaj by nie brać ze sobą zabawek i przekąsek inne psy mogą zareagować agresją.

Najlepiej by unikać wybiegów, pójdź z psem do lasu tak by pies był tylko ze swoim panem czuł się bezpieczny. Najważniejsze aby miał swobodę węszenia i pobiegania bez smyczy.