Nadwagą negatywnie wpływa na zdrowie naszego ulubieńca. Dlatego jeśli chcemy zapewnić mu długie i szczęśliwe życie zabierzmy się za odchudzanie psiaka.

Jak zdrowo odchudzić psa?

Pierwsze kroki powinniśmy skierować do weterynarza, najlepiej wybrać lekarza, który specjalizuje się w leczeniu psów. Specjalista nie tylko wykona podstawowe badania, ale też da nam wskazówki co do diety naszego pupila.

Wybierajmy dla naszego psa karmy wysokiej jakości, bez zbędnych wypełniaczy. Ograniczmy też smaczki i przekąski. To zastrzyk dodatkowych kalorii.

Nie możemy zapominać o ruchu. Podobnie jak w przypadku ludzi ćwiczenia pomogą spalić psu dodatkowe kilogramy. Ćwicząc z psem weźmy pod uwagę jego kondycję i stan zdrowia. Uważnie obserwujmy  zachowanie naszego psa. On przecież nie jest wstanie powiedzieć czy coś go boli. Jeżeli nasz pies jest bardzo otyły to możemy zdecydować się na ćwiczenia w wodzie. Pływanie pomaga spić nadprogramowe kilogramy, a przy tym nie obciąża nadmiernie stawów.

Podobnie jak w przypadku ludzi do odchudzania psa powinniśmy podchodzić z dużą rozwagą. Na pewno nie możemy nastawiać się na ekspresowe efekty.

Wprowadzając większą aktywność fizyczna do codziennej rutyny naszego psa kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Stopniowo zwiększając długość spacerów i intensywność zabaw. Zbyt intensywny trening może przynieść więcej szkody niż pożytku. Nasz pies może nabawić się kontuzji.

Nasza cierpliwość i systematyczność w krótkim czasie przyniesie efekty. Już po po kilkunastu dniach będziemy mogli zauważyć pierwsze, drobne zmiany. Nasz ulubieniec będzie miał lepsza kondycję i więcej ochoty na wspólną zabawę.