Bardziej mądry jest pies czy kot? Pod tym względem już kiedyś było robione bardzo dużo badań. Każdy właściciel zwierzaka czy to psem czy kotem chce się pochwalić inteligencją swojego pupila. Mądre zwierzaki istnieją – zarówno psy i koty. Kto jest mądrzejszy pies czy kot a może odwrotnie?

Kot

Koty ale niektórych raz chętnie się uczą. Bardzo są podobne do psów ale istnieją też koty, których nie idzie niczego nauczyć. Kot ma swoje ścieżki życia są uznane za samotników i indywidualistów. Kot ma inne podejście do ludzi niż pies. Te zwierzaki cechują się wysoką inteligencją interpersonalną.

Psy

Psy są bardzo związanie z ludźmi od zawsze jest między nimi miłość. Oczywiście psy i ludzie potrafią się porozumiewać. Psy wykonują bardzo dużą ilość czynności, które człowiek je nauczy. Te zwierzaki nawet są pomocne ludziom, pomagają osobom niepełnosprawnym. Wszystkie psy mają mocno rozwiniętą inteligencję społeczną. Mają więcej neuronów niż koty, komórki nerwowe odpowiedzialne są za przetwarzanie informacji.

Kto jest inteligentniejsze kot czy pies?

Tej kwestii nie powinno się poruszać. Zwierzaki różnią się od siebie. Pies wykazały badania, że jest mądrzejszy ich mózgi są bardziej elastyczne i mają większą ilość neuronów co oznacza, że przetwarzają większą ilość wiedzy.

Nie ważne, które zwierze jest mądrzejsze ważne, że mają duże serce i kochają swoich właścicieli a właściciele swoje zwierzaki. Każdy zwierzak kocha swoje właściciela na swój sposób. Psiarze mogą się cieszyć, że mają najwspanialszego przyjaciela na świecie. Zatem kociarze przechwalają się o kociej niezależności. Obie grupy miłośnicy zwierząt mogą się cieszyć, że mają cudowne zwierzaki w domu.