Popatrzmy, w jaki sposób z niego korzysta. Jeśli widzimy, że często wyciąga się wygodnie, czasem nawet brzuchem do góry, a bywa też, że śpi zwinięty w kuleczkę, to posłanie jest jak należy.

Nasz pies czuje się w nim bezpiecznie i komfortowo. Jeśli jednak spędza w nim czas niechętnie i zwykle w jednej pozycji, wtedy czas rozejrzeć się za innym legowiskiem dla czworonoga. Jakie jest najlepsze legowisko? To, które polubi nasz pies. Tyle, że wcale nie jest łatwo takie znaleźć.

W jaki sposób dowiedzieć się, czy psu odpowiada jego posłanie?

Komfortowe posłanie jest ważne, bowiem dla psa to nie tylko łóżko, ale też miejsce, w którym może się poczuć bezpiecznie i odpocząć.

Jaki rozmiar legowiska dla psa wybrać?

Często traktujemy posłanie jak rzecz, która zagraca nam mieszkanie, więc szukamy czegoś małego, zgrabnego, co łatwo będzie upchnąć gdzieś w kąciku. Tymczasem powinno być dobrane na wymiar naszego psa. Trzeba go zmierzyć od czubka nosa do nasady ogona i do tych wymiarów dodać 20-30 cm. Takie wymiary powinno mieć dobre posłanie.

Jak dobrać wypełnienie legowiska?

Należy wiedzieć, że najtańsze posłania mają wewnątrz gąbkę tapicerską, która z czasem się wygniata i odkształca. Natomiast lepsze będą kulki i włókna silikonowe, które nie zmieniają kształtu, nadają się też do prania w pralce, dzięki czemu posłanie możemy łatwo utrzymać w czystości. Dla starszych psów, które mają problemy ze stawami czy kręgosłupem, warto wybrać posłanie ortopedyczne wypełnione pianką dopasowująca się do ciała psa.

W temacie opieki nad psami, tutaj wyjaśnienie dotyczące suchej karmy i tego czy jest odpowiednia dla psów.

Dodatkowa uwaga – należy wiedzieć, że nawet bardzo aktywne zwierzaki potrzebują dużo snu. Dorosły psiak przesypia 12-14 godzin dziennie, szczenięta i psy starsze nawet do 18.