Akita i dziecko

Akita i dzieckoPrawidłowo przeprowadzona socjalizacja u hodowcy (kontakt z dziećmi) i podtrzymywana przez nowego właściciela gwarantuje, że akita świetnie układa relacje z dziećmi. Nadzór osoby dorosłej jest nieodzowny bowiem małe dziecko może wyrządzić psu krzywdę np. chwytając za sierść boleśnie, wciskając orzeszka do nosa lub "karmiąc" kamieniami, a szczenię może szarpać za ubrania, skakać, lizać po buzi czyli aby nie utrwaliły się złe nawyki musimy odpowiednio wychować dziecko ludzkie i psie.

Reagujmy na każde powarkiwania akity wobec dziecka. My w takich przypadkach wypraszaliśmy akitę z domu na dwór by pokazać w ten sposób, że za takie zachowanie jest izolowana od stada i uczymy szczeniaka w jaki sposób ma się ratować przed niedelikatnym dzieckiem. I to mało istotne, że dziecko sobie "zasłużyło". W hierarchii ma być wyżej od psa by ten nie próbował dyscyplinować dziecko. Dziecko też to odczuje jako nauczkę gdyż pozbawiło się je partnera do zabawy. Uczmy delikatnego głaskania pieska, nie pozwólmy chwytać, ciągnąć za sierść itp.

Wyżej wymieniony sposób stosowaliśmy wobec dwóch naszych suk i moje akity nigdy żadnemu dziecku krzywdy nie zrobiły, a moja córka jest bardzo kochana przez nasze suczki!